Тарас Бульба:історія походження

Повість Миколи Гоголя вперше була опублікована в 1835 році. І майже відразу ж спалахнули навколокультурні суперечки: з кого списаний козацький полковник Тарас Бульба? Більшість сходяться на тому, що ...з Гоголя. Але не з Миколи Васильовича.

Полковник Остап Гоголь народився на початку XVII століття. Служив у Богдана Хмельницького – командував важкою кавалерією, займався формуванням загонів з подільських селян і міщан в районі Придністров'я. Пізніше зробив дуже непогану кар'єру – став гетьманом Правобережної України від імені короля Яна III Собеського. Помер в 1679 році. Що цікаво, у нього, як і у літературного Бульби, було двоє синів, один з яких загинув від рук поляків, а інший перейшов на бік ворога.

Є й інша, не менш популярна у дослідників творчості письменника версія. Мовляв, одним з прообразів Тараса Бульби став предок відомого мандрівника Миклухо-Маклая – курінний отаман Війська Запорізького Охрім Макуха, сподвижник Богдана Хмельницького, який народився в Стародубі на початку XVII століття. У Охріма було троє синів – Назар, Хома і Омелян. Молодший син Назар (прототип Андрія в "Тарасі Бульбі") зрадив козаків і перейшов на бік війська Речі Посполитої через кохання до польської панночки, а Хома (прообраз гоголівського Остапа) загинув, намагаючись доставити Назара батькові.

Тарас Бульба:історія походження Тарас Бульба:історія походження Reviewed by Василь Герей on 02:11:00 Rating: 5

Немає коментарів: