Таємниці самогубства Гітлера

Після зради близьких соратників і перед загрозою захоплення імперської канцелярії 30 квітня 1945 року 56-літній фюрер Німеччини і його 33-літня дружина Єва Браун покінчили життя самогубством. Згідно з останньою волею Адольфа Гітлера їх тіла були облиті бензином і спалені.


На початку 1945 року Німеччина перебувала у катастрофічній ситуації - радянські війська вийшли на Одер і були на відстані 82 кілометри до Берліну, британські та канадські війська перетнули Рейн на заході, а на півдні американські війська захопили Лотарінгію й розвивали наступ в Італії. З 16 січня Гітлер практично не залишав свій бункер у Берліні.

Адольф Гітлер і Єва Браун, 1943 рік

16 квітня війська 1-го Білоруського і 1-го Українського фронтів Червоної Армії розпочали наступ на Берлін, в напрямку до якого американські війська виступили через два дні. Для захисту Берліну була створена армійська група під командуванням генерала Фелікса Штайнера, яка зазнала великих втрат і 22 квітня не змогла здійснити контрнаступ. Це викликало у Адольфа Гітлера нервовий зрив і того ж дні він звернувся до особистого лікаря доктора Вернера Гаазе з питанням про найнадійніший спосіб самогубства. Той порекомендував поєднати цианід і постріл в голову. Коли фельдмаршал і глава Люфтваффе Герман Герінг дізнався про це, він послав телеграму Гітлеру з проханням дозволити взяти на себе керівництво рейху - в той же день Гітлер звільнив його від усіх посад і наказав заарештувати.
До 27 квітня Берлін був повністю оточений, а наступного дня Гітлер дізнався, що рейхсфюрер СС Генріх Гіммлер веде таємні переговори з Великою Британією про умови капітуляції. Його зрада, а також загроза штурму бункера змусили Гітлера діяти. Після опівночі 29 квітня він одружився зі своєю давньою подругою Євою Браун, після чого продиктував секретарю свою останню волю і заповіт. Рано вранці він дізнався про смерть свого соратника дуче Мусоліні, вбитого напередодні італійськими партизанами і тіло якого разом з його коханкою було знівечене й повішене на площі Мілану.Американський солдат в кабінеті Гітлера, де було здійснене самогубство.

Берлін, квітень 1945 рокуАмериканський солдат в кабінеті Гітлера, де було здійснене самогубство. Берлін, квітень 1945 року
Очевидно це підштовхнуло Гітлера до рішучих дій - він випробував дію отрути на улюленій собаці Блонді і 30 квітня 1945 року, після того як дізнався, що на захист Берліну не може прийти жодна військова частина, а у його захисників закінчуються патрони, Гітлер з Браун попрощалися з персоналом бункера, Мартіном Борманом і Йозефом Гебельсом і о 14-30 усамітнились в кабінеті фюрера. Через кілька хвилин після почутого пострілу Борман і камердинер виявили мертві тіла на дивані - Гітлер застрілився пострілом у висок з власного пістолета, а Браун отруїлась цианістим калієм. Згідно з останньою волею фюрера тіла були винесені з бункера в сад канцелярії рейху, облиті бензином і підпалені; о 18-30 їх останки були зариті поруч у неглибокій воронці від бомби.
1 травня про смерть Адольфа Гітлера по радіо оголосив грос-адмірал Карл Деніц, призначений останньою волею фюрера своїм наступником. Тіла Гітлера, Браун і двох собак були знайдені розвідувальним управлінням СМЕРШ Червоної Армії наступного дня. 21 лютого 1946 року вони були перепоховані на полігоні НКВС під Магдебургом. Коли через 25 років полігон мав бути переданий уряду НДР, за наказом керівника КДБ Юрія Андропова 4 квітня 1970 року останки Адольфа Гітлера і Єви Браун були таємно ексгумовані, знову кремовані і розвіяні над рікою Бідеріц.
Німеччина капітулювала 7 травня і в останні тижні Третього рейху країну охопили масові самогубства державних, військових і цивільних службовців різного рангу, які оцінюються щонайменше у 7 тисяч чоловік - серед них 8 з 41 регіональних лідерів НСДАП, 7 з 47 вищих керівників СС і поліції, 53 з 554 армійських генералів, 14 з 98 генералів Люфтваффе, 11 з 53 адміралів Кригсмарине.
Таємниці самогубства Гітлера Таємниці самогубства Гітлера Reviewed by Василь Герей on 11:21:00 Rating: 5

Немає коментарів: