У ніч на 27 лютого загони партизанської групи військ офіцера НКВС Федорова, напали на місцевий гарнізон, що складався переважно з угорських військових. Під час цього наскоку було вбито 78 солдатів і вісім захоплено в полон.
Ще відомо, що Микола Попудренко – керівник партизанського руху в Україні, секретар Чернігівського підпільного обкому Компартії, заборонив робити будь-які дії для захисту Корюківки, хоча більшість рядових партизанів рвались на допомогу людям… Ось вам і «герой» Чернігівщіни, на честь якого, до речі, в Чернігові назвали сквер…
Численні накази вищого військового керівництва орієнтували партизанів на вчинення диверсій і знищення живої сили ворога, проте немає жодного документа, де вказувалось би на необхідність захищати мирне населення. Можна лише здогадуватися, що, провокуючи гітлерівців на масові розправи, диверсанти насправді виконували директиву Москви: «Піднімати український народ на боротьбу проти окупантів».
Гітлер, зі свого боку, вважав, що партизанська війна дає змогу виявляти «небажані елементи», які слід знищити. Відповідно до планів рейхсфюрера СС Гіммлера, кількість слов'янського населення мала зменшитися до 30 мільйонів.
Радянські ідеологи підняли на щит Хатинь, щоби бодай якось замаскувати свій страшний злочин під селом Катинь на Смоленщині зі співзвучною назвою. Згодом, вже Герой Радянського Союзу той самий Федоров, написав до передмови повісті Б. Наріжного «Горобинова заграва» таким чином: «Глибоко переконаний, що подібні розповіді особливо потрібні нашій молоді. Нашим синам і онукам… Вони повинні знати, якою ціною вибороли попередні покоління право вільно жити на нашій землі. Знати і берегти ті завоювання…».
Загиблі у березні 1943 року мешканці |
Меморіал у Корюківці |
Сергій Задунайський
Корюківська трагедія:замовчена операція
Reviewed by Василь Герей
on
12:16:00
Rating:
Немає коментарів: